im. Władysława Łokietka
w Lubaszczu
line decor
  
line decor
 
 

 
 

 
 

Sukcesy Łukasza Rosy

 

.           Łukasz Rosa uczęszcza do pierwszej klasy trzyletniej szkoły zawodowej w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Władysława Łokietka w Lubaszczu. Od sześciu lat trenuje podnoszenie ciężarów w Klubie „Tarpan Mrocza”. Zajął się tą dziedziną sportu  będąc w wieku 13 lat. Wzorem był i jest dla niego Adrian Zieliński. Tak jak on pragnie reprezentować na pomoście swój klub i kraj.
W listopadzie 2011 roku Łukasz zajął I miejsce w kategorii 56 kg w Mistrzostwach Polski Juniorek i Juniorów w Hrubieszowie.
.           W dniach 16-18 listopada 2012 roku brał udział w Mistrzostwach Polski Juniorek i Juniorów do lat 17 w kategorii 62 kg. Dzięki uczestnictwu wzbogacił się o następne trofea. Młody sztangista zajął II miejsce w rwaniu, III miejsce w podrzucie oraz II miejsce w dwuboju. Zawody odbywały się w Katowicach, a wzięło w nich udział kilkudziesięciu sportowców. Łukasz trenuje od poniedziałku do piątku dwie godziny dziennie w Klubie „Tarpan”. Jego trenerem jest pan Dominik Mikołajczyk, który od początku uczy go techniki. W klubie ma możliwość wymieniać doświadczenia i otrzymywać wskazówki od samego Mistrza Świata- Adriana Zielińskiego, który również tam ćwiczy. Nasz uczeń ma jeszcze inne zainteresowania. Jednym z nich jest hodowla egzotycznych pająków. Pajęczaki zamieszkują terrarium w mieszkaniu Łukasza.  Uzbierał już osiem sztuk, a najciekawszym i najbardziej wartościowym pająkiem jest  Avicularia Versicolor. Ponadto lubi gotować, dlatego wybrał taki kierunek kształcenia.
Życzymy Tobie dalszych sukcesów i trzymamy kciuki.        

klik

 

 
 

 

home

ZAJĘCIA DODATKOWE

SUKCESY UCZNIÓW

STUDIO FITNESS
zapraszamy

PRZYJAZNA SZKOŁA

           
zapraszamy zapraszamy zapraszamy