im. Władysława Łokietka
w Lubaszczu
line decor
  
line decor
 
 

 
 

 
 

Artur Górniak na Mistrzostwach Świata
 Młodych Dekarzy  w Szwajcarii

 

.           Artur Górniak, uczeń klasy IIIc Zasadniczej Szkoły Zawodowej w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Władysława Łokietka w Lubaszczu, w dniach 13-17.11.2012 r. startował w 24. Mistrzostwach Świata Młodych Dekarzy  w Kategorii Dachu Płaskiego i zajął 5. miejsce. Zawody odbywały się w Szwajcarii, w Lucernie a uczestnicy reprezentowali m.in. Estonię, Niemcy, Polskę, Szwajcarię, Szwecję. Artur był członkiem dwuosobowego zespołu oddziału kujawsko-pomorskiego Polskiego Stowarzyszenia Dekarzy. Zawodników wystawiły firmy: F.W. Dudimar s.c. K.S. Dudek oraz Usługi Blacharsko-Dekarskie, Ślusarstwo oraz Ogólnobudowlane Henryk Trojanek z Bydgoszczy).
.           Artur Górniak odbywa praktyczną naukę zwodu w firmie „DUDIMAR” s.c. K.S. Dudek    w Bydgoszczy. Jego instruktorem jest pan Stanisław Dudek, który również przygotowywał naszego ucznia do zawodów.  W VI edycji MISTRZOSTW POLSKI MŁODYCH DEKARZY organizowanych pod patronatem Polskiego Stowarzyszenia Dekarzy Artur zajął II miejsce w etapie wojewódzkim, co było kwalifikacją do etapu centralnego, gdzie zdobył I miejsce.
.           Polskie Stowarzyszenie Dekarzy (PSD) jest członkiem Światowej Federacji Dekarzy, która od 26 lat, co roku (a od 2013 co dwa lata) organizuje Mistrzostwa Świata Młodych Dekarzy. PSD uczestniczy w tych mistrzostwach od 2006 roku.
 Mistrzostwa odbywają się w trzech kategoriach:

  • dach płaski,
  • dachy kalenicowe (skośno-dachówkowe),
  • dachy blaszane.

.           W 2006 roku polski zespół w kategorii dachów płaskich i kalenicowych zdobyły Mistrzostwo Świata, a w roku 2008 w Petersburgu  v-ce mistrzostwo w kategorii dachów płaskich.
.           W tegorocznej 24. edycji Mistrzostw Świata Młodych Dekarzy w Szwajcarii do rywalizacji o tytuły mistrzów świata stanęło 42 uczestników - 21 drużyn z 12 państw w trzech kategoriach konkursowych. Polska oraz Szwajcaria jako jedyne zgłosiły do konkursu drużyny w każdej technologii.
.           Więcej informacji o Mistrzostwach na:
 www.dekarz.com.pl/24-mistrzostwa-swiata-mlodych-dekarzy-w-szwajcarii-13-17-11-2012-2

.           Dyrekcja ZSP im. Władysława Łokietka składa serdeczne podziękowania Burmistrzowi MiG Nakła nad Notecią oraz Staroście Powiatu Nakielskiego za wsparcie i pomoc w organizacji wyjazdu naszego ucznia, Artura Górniaka, na Mistrzostwa Świata Młodych Dekarzy w Szwajcarii.

klik

 
 

 

home

ZAJĘCIA DODATKOWE

SUKCESY UCZNIÓW

STUDIO FITNESS
zapraszamy

PRZYJAZNA SZKOŁA

           
zapraszamy zapraszamy zapraszamy