im. Władysława Łokietka
w Lubaszczu
line decor
  
line decor
 
 

 
 

 
 

Święto Niepodległości
„Nie zginęła! Zmartwychwstała!
Mimo wrogich burz.
Wstała wielka i wspaniała
w blasku jasnych zórz”

Święto Niepodległości

     W czwartek, 17 listopada w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia poświęcona Ojczyźnie w 104. rocznicę odzyskania niepodległości.
Montaż słowno-muzyczny pt. „ Ta, co nie zginęła” przygotowali uczniowie klasy 1c wraz z p. Agnieszką Michalak i p. Izabelą Ormińską.
Data 11 listopada to symbol walki o wolność, symbol wiary, miłości i symbol zwycięstwa. Uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły spotkali się, aby wspólnie przeżyć ten dzień.
Zgromadzeni wysłuchali polskich pieśni patriotycznych, w których jak w lustrze odbiły się losy polskiego narodu, przenieśli się myślami do tamtych czasów...bo jak powiedział Jerzy Waldorf :
"Myśląc o przyszłości narodu trzeba się oprzeć o jego groby"...

Przygotowany przez młodzież montaż słowno-muzyczny pozwolił spojrzeć na Polskę oczami bohaterów narodowych, poetów, pisarzy... Nie zabrakło też wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych – „Marszu Pierwszej Brygady” i „Szarej Piechoty”.
Akademia miała na celu wzbogacić przede wszystkim wiedzę uczniów o historycznych wydarzeniach sprzed lat, rozwijać szacunek dla dokonań poprzednich pokoleń oraz  uświadomić ciągłość historii.
Podczas akademii wręczone zostały dyplomy i nagrody zwycięzcom szkolnego Konkursu Recytatorskiego Poezji Patriotycznej.
Uroczystość zakończono wspólnym odśpiewaniem hymnu – symbolu naszej państwowości.


klik

 
 

 

home

ZAJĘCIA DODATKOWE

SUKCESY UCZNIÓW

STUDIO FITNESS
zapraszamy

PRZYJAZNA SZKOŁA

           
zapraszamy zapraszamy zapraszamy