im. Władysława Łokietka
w Lubaszczu
line decor
  
line decor
 
 

 
 

 
 

Codzienność naszych czasów?
– spektakl „Samotni w tłumie” „Nie proszę o tę samotność (…)
tę trudniejszą
 kiedy przeciskam się przez tłum
i znowu jestem pojedynczy
pośród wszystkich najdalszych bliskich”
ks. Jan Twardowski

25.01. 2023r. uczniowie Zespołu Szkół w Lubaszczu uczestniczyli w wydarzeniu kulturalnym. Na deskach NOK-u gościliśmy aktorów z Narodowego Teatru Edukacji im. A. Mickiewicza w przedstawieniu „S@motni w tłumie”
Samotność jest plagą XXI wieku. To taki paradoks, że w czasach postępu technologicznego, gdzie dzięki elektronicznym mediom zostały obalone granice czasu i przestrzeni, a świat stał się globalną wioską, gdzie właściwie każdy z każdym może komunikować się na masową skalę, o każdej godzinie i z każdego prawie miejsca- człowiek żyje obok człowieka, ale nie potrafi zbudować z nim satysfakcjonujących relacji, nawiązać szczerego, otwartego kontaktu, nie potrafi  słuchać, czuć i być. Staje się coraz bardziej samotny w tłumie.
Samotność ma wiele twarzy. W toku akcji dramatu splatają się ze sobą z pozoru odrębne życiorysy. Dla nas -  widzów spektakl stał się podstawą do refleksji nad człowiekiem  jako  istoty społecznej, posiadającej  wrodzoną potrzebę utrzymywania bliskiej relacji z innymi osobami.  To podstawa do dyskusji na temat problemów nurtujących i dotykających współczesną młodzież. Trzymamy kciuki za głównych bohaterów spektaklu Kasię i Krzyśka. Ich końcowe spotkanie to nadzieja, że życie, które często staje się dramatem, może też być piękną baśnią.

klik

 
 

 

home

ZAJĘCIA DODATKOWE

SUKCESY UCZNIÓW

STUDIO FITNESS
zapraszamy

PRZYJAZNA SZKOŁA

           
zapraszamy zapraszamy zapraszamy