im. Władysława Łokietka
w Lubaszczu
line decor
  
line decor
 
 

 
 

 
 

Spotkanie uczniów Łokietka z teatrem .          „Teatr jest najważniejszą rzeczą na świecie, gdyż tam pokazuje się ludziom, jakimi mogliby być, jakimi pragnęliby być i jakimi są.”

            19 grudnia uczniowie ZS im. Władysława Łokietka w Lubaszczu wraz z opiekunami p. Beatą Stasinowską i p. Agnieszką Michalak wyruszyli do Bydgoszczy na spotkanie ze sztuką.
            „Tango” Sławomira Mrożka to sztuka z kanonu polskich, największych, najbardziej znanych, najbardziej wyrazistych i ekspresyjnych dramatów. My obejrzeliśmy krakowską wersję „Tanga”, wyreżyserowaną przez Piotra Cyrwusa, dla którego najistotniejsze stało się poszukiwanie odpowiedzi na pytanie: „Na ile „Tango” jest aktualne dzisiaj? O czym ta sztuka mówi współczesnym młodym widzom? Sławomir Mrożek jest autorem piszącym sztuki o wymowie uniwersalnej; stawia pytania, o wolność, o los człowieka, jego prawo do decydowania o sobie i o prawo do samorozwoju”. 
            Reżyser, myśląc o młodym odbiorcy, zastosował ciekawe rozwiązania muzyczne. W tle można było usłyszeć zarówno klasyczne nagrania, jak i muzykę współczesną. Wyjątkowo zostało potraktowane także światło, które momentami sprawiało wrażenie dynamicznie zmieniających się klatek filmowych. Dzięki temu, jak również dzięki sugestywnej grze aktorów, którzy stworzyli ciekawe i barwne postaci, sztuka spełniła swoją rolę – dostarczyła wrażeń estetycznych oraz skłoniła do refleksji.

klik

 
 

 

home

ZAJĘCIA DODATKOWE

SUKCESY UCZNIÓW

STUDIO FITNESS
zapraszamy

PRZYJAZNA SZKOŁA

           
zapraszamy zapraszamy zapraszamy