im. Władysława Łokietka
w Lubaszczu
line decor
  
line decor
 
 

 
 

 
 

Spotkanie uczniów klasy 1 a z ceramiką

 


 .        W grudniu 2022 r., w ramach projektu na zajęcia pozalekcyjne „Poznaj region, poznaj Polskę”,  uczniowie klasy 1a  naszej szkoły pod opieką p. Ormińskiej i p. Michalak wzięli udział w zajęciach ceramicznych prowadzonych przez p. Krzysztofa Przygodę w Muzeum Ziemi Krajeńskiej w Nakle nad Notecią. Praca z gliną to zajęcie uczące skupienia oraz silnie rozwijające wrażliwość estetyczną. Poprzez nadawanie form bezkształtnym kawałkom tworzywa rozwija wyobraźnię, pomysłowość, zdolności manualne, orientację w kompozycjach przestrzennych. Poznaliśmy tajniki warsztatu oraz proces powstawania ceramiki – od lepienia poprzez szkliwienie aż do wypalenia.
Glina jest wdzięcznym materiałem, który umożliwia stworzenie  przedmiotów zarówno dekoracyjnych, jak i użytkowych, a także świetnie nadających się na wyjątkowy prezent od serca. Naszym motywem przewodnim były zbliżające się święta Bożego Narodzenia: choinki, gwiazdki, bałwanki itd. Powstałe prace są piękne, każda na swój indywidualny sposób.  Zostały zaprezentowane społeczności szkolnej na wystawie w bibliotece. 
          Spotkanie Dyrektora szkoły, p. Piotra Michalaka z koordynatorami projektu p. Izabelą Ormińską i p. Agnieszką Michalak oraz klasą 1 a oficjalnie zakończyło projekt „Poznaj region, poznaj Polskę” . Stworzył on okazję do promowania wartości i trwałych relacji międzyludzkich. Okazał się ekscytującym i wartościowym przedsięwzięciem.
 Zadanie  zostało dofinansowane przez POWIAT NAKIELSKI.

klik

 
 

 

home

ZAJĘCIA DODATKOWE

SUKCESY UCZNIÓW

STUDIO FITNESS
zapraszamy

PRZYJAZNA SZKOŁA

           
zapraszamy zapraszamy zapraszamy