im. Władysława Łokietka
w Lubaszczu
line decor
  
line decor
 
 

 
 

 
 

Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania

 

.         Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania (ang. „European Day of Healthy Food and Cooking”) został zainicjowany w 2007 roku przez Komisarza Unii Europejskiej i Euro- Toques- organizację zrzeszającą szefów kuchni. Celem święta jest promowanie zdrowego jedzenia wśród najmłodszych (i nie tylko), dobrych nawyków żywieniowych, spożywania regularnie posiłków, informowanie o konsekwencjach złej diety.
Dzień Zdrowego Jedzenia jest obchodzony na wiele sposobów. W niektórych krajach kucharze zapraszają młodzież do restauracji, aby pokazać młodym ludziom czym jest zdrowe żywienie, prowadzą też warsztaty i zajęcia w lekcjach na temat zdrowej diety. W Polsce powstały kampanie dotyczące dobrych nawyków żywieniowych. Jedną z nich jest kampania “Śniadanie Daje Moc”. Badania z 2010 roku pokazują, że około 40% uczniów i studentów rezygnuje ze spożycia śniadania. Rozpoczynanie dnia bez posiłku bądź niejedzenie między lekcjami, źle wpływa na samopoczucie i koncentracje uczniów.
W naszej szkole tego dnia przygotowano akcję informacyjną w formie gazetki na holu szkolnym, a uczniowie, kształcący
się w zawodzie kucharz z klasy IIa  pod opieką Pani Margarety Machnik-Król, przygotowali zdrowe przekąski, którymi przyszli kucharze pochwalili się i poczęstowali swoje koleżanki i kolegów oraz pracowników szkoły.
Zachęcamy do dbania o siebie i przygotowywanie własnych zdrowych posiłków. Pamiętajcie o właściwym śniadaniu!!!

klik

 

 

 
 

 

home

ZAJĘCIA DODATKOWE

SUKCESY UCZNIÓW

STUDIO FITNESS
zapraszamy

PRZYJAZNA SZKOŁA

           
zapraszamy zapraszamy zapraszamy