im. Władysława Łokietka
w Lubaszczu
line decor
  
line decor
 
 

 
 

 
 

Narodowe Czytanie 2020

 

.           5 wrześnie odbędzie się Narodowe Czytanie 2020. W tym roku pozycją, która będzie poddana wspólnej lekturze jest Balladyna Juliusza Słowackiego. Niestety ze względu na konieczność zachowania należytej ostrożności i bezpieczeństwa, grupowe czytanie przez przedstawicieli Powiatu Nakielskiego wraz z zaproszonymi gośćmi nie odbędzie się w takiej formie jak w latach ubiegłych. W zamian proponujemy Państwu inny sposób na utrzymanie ciągłości tradycji akcji Narodowego Czytania, który również popularyzuje czytelnictwo, zwraca uwagę na bogactwo polskiej literatury i potrzebę dbałości o polszczyznę oraz, mamy nadzieję, wzmacnia poczucie wspólnej tożsamości regionalnej oraz narodowej.
5 września 2020 roku (sobota) na Przystani Powiat Nakielski w Nakle nad Notecią zapraszamy Państwa do udziału w akcji „Podziel się książką” polegającej na przyniesieniu książki lub książek, które już dawno przeczytane, leżą na półce lub takich, których treścią pragną się Państwo podzielić z innymi. W godzinach 12:00 – 15:00 każda osoba, która przekaże książkę otrzyma
w zamian prezent w postaci kubka Powiatu Nakielskiego.

Tak podarowane pozycje zostaną umieszczone na regale wolnej wymiany książek. Rzeczony regał powstał w ubiegłym roku. Jego funkcjonowanie polega na tym, że każdy chętny może zabrać książkę znajdującą się na nim do domu, by przeczytać wybrane dzieło
lub przynieść i umieścić na regale pozycje z własnego księgozbioru. Do korzystania z regału, także serdecznie namawiamy!
Dodatkowo sobotnia wizyta na Przystani jest szansą na zobaczenie zwycięskich prac fotograficznych, nagrodzonych w niedawno rozstrzygniętym konkursie pn. „Powiat w obiektywie”.
Zapraszamy do odwiedzania Przystani i wspólnego udziału w akcji „Dzielenia się książką”!

klik

 
 

 

home

ZAJĘCIA DODATKOWE

SUKCESY UCZNIÓW

STUDIO FITNESS
zapraszamy

PRZYJAZNA SZKOŁA

           
zapraszamy zapraszamy zapraszamy