im. Władysława Łokietka
w Lubaszczu
line decor
  
line decor
 
 

 
 

 
 
HABEMUS PAPAM "WSTAŃCIE, CHODŹMY"

 

Dzień Papieża Jana Pawła II - polskie święto obchodzone co roku 16 października, ustanowione przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej w hołdzie papieżowi - Polakowi Janowi Pawłowi II.

HABEMUS PAPAM "WSTAŃCIE, CHODŹMY"
Te słowa stanowiły motto uroczystości, która odbyła się 26 października w Zespole Szkół im. Władysława Łokietka w Lubaszczu. Akademię przygotowała klasa I c wraz z wychowawcą Elżbietą Ukleją i księdzem Romanem Siuchnińskim.
Uczniowie zaprezentowali program pełen refleksji o posłudze biskupiej opartej na wydarzeniach, jakie miały miejsce w życiu biskupa Karola Wojtyły, począwszy od 1958 roku. Nie brak też było odniesień do czasów po 1978 roku, w których Ojciec Święty nawiązuje do swojej posługi apostolskiej. Montaż słowno - muzyczny przeplatany był prezentacją multimedialną i ulubionymi pieśniami papieża: Barka i Góralu czy ci nie żal.
Punktem kulminacyjnym programu było nawiązanie do ulubionych przez Karola Wojtyłę „kremówek”, które w młodości jadał w cukierni Karola Hagenhubera w Wadowicach. Tak wspomina... "A tam była cukiernia. Po maturze chodziliśmy na kremówki..." Młodzież, nauczyciele i pracownicy obsługi częstowali się kremówkami przygotowanymi przez cukiernię Karola Tydy w Nakle nad Notecią.

 

 
 

 

home

ZAJĘCIA DODATKOWE

SUKCESY UCZNIÓW

STUDIO FITNESS
zapraszamy

PRZYJAZNA SZKOŁA

           
zapraszamy zapraszamy zapraszamy