im. Władysława Łokietka
w Lubaszczu
line decor
  
line decor
 
 

 
 

 
 

"POCIĄG DO WOLNOŚCI"

.

.              13 listopada br. uczciliśmy kolejny raz, dzień odzyskania niepodległości zwany Świętem Niepodległości. Uczniowie klasy II b przygotowali montaż słowno - muzyczny i dekorację pod tytułem "POCIĄG DO WOLNOŚCI", a nad oprawą muzyczną i sztandarem szkoły czuwali uczniowie klasy II a. Wszystko pod kierunkiem wychowawcy klasy Elżbiety Uklei i księdza Romana Siuchnińskiego.
I tak pociąg ruszył ze stacji NIEWOLA przez stacje: POWSTANIA: kościuszkowskie, listopadowe i styczniowe, stację I WOJNA ŚWIATOWA i stację WOLNOŚĆ. W stacji Niewola na długo przystanął pociąg ojczyzny, choć Polacy nie szczędzili dla niej krwi, cierpień i blizn. Na poszczególnych stacjach uczniowie przedstawiali historię odzyskania niepodległości i recytowali utwory " WIELKICH POLAKÓW". Całość była przeplatana prezentacją multimedialną i utworami muzycznymi, które wzywały do boju o NIEPODLEGŁĄ np.' Żeby Polska była Polską"," Warszawianka"," Rota", "My pierwsza brygada", "Mazurek Dąbrowskiego", "Ja to mam szczęście".
My mamy dziś szczęście dorastać w wolnym kraju. Pamiętamy jednak o tym, że przodkom winniśmy pamięć,  a ojczyźnie – miłość.

klik

 
 

 

home

ZAJĘCIA DODATKOWE

SUKCESY UCZNIÓW

STUDIO FITNESS
zapraszamy

PRZYJAZNA SZKOŁA

           
zapraszamy zapraszamy zapraszamy